Wykorzystanie bazy danych MS Access do zbierania i przetwarzania danych – praktyczne zastosowania

Szybka informacja nr 116 z dnia 2014-10-16, ORPdE, rok szkolny 2014/2015

Zachęcamy Państwa do udziału w warsztatach z zakresu podstaw obsługi i tworzenia baz danych MS Access, organizowanych w roku szkolnym 2014/2015 przez Obserwatorium Rynku Pracy dla Edukacji w ŁCDNiKP. Do udziału w warsztatach zapraszamy nauczycieli, dyrektorów, pracowników administracji szkolnej oraz inne osoby z obszaru edukacji zainteresowane poszerzeniem wiedzy o możliwości programu MS Access i jego praktycznego wykorzystania w codziennej pracy.

Program zajęć obejmować będzie podstawowe zagadnienia z zakresu baz danych oraz obsługi programu MS Access. Pozwoli to na zaznajomienie się z tematyką elektronicznych baz danych często spotykanych w życiu codziennym. Umożliwi również lepsze zrozumienie specyfiki obsługi tych narzędzi oraz zaowocuje wykorzystaniem istniejących baz danych dla potrzeb realizacji własnych zadań.

Podczas zajęć zostaną wskazane praktyczne zastosowania i wykorzystanie baz danych szczególnie w aplikacjach zgłaszanych przez uczestników warsztatów. Dzięki przyjaznemu dla użytkownika środowisku MS Access do uczestnictwa w zajęciach wymagana jest tylko podstawowa znajomość zagadnień obsługi komputera, co pozwali osobom, które wcześniej nie zetknęły się z zagadnieniem tworzenia baz danych, na poznanie nowego narzędzia znacznie wspomagającego proces gromadzenia i obsługi różnego typu danych.

Jesteście Państwo pracownikami administracji szkolnej, nauczycielami i chcecie mieć własną bazę adresów i danych pracowników, uczniów i ich opiekunów, kontaktów telefonicznych i innych danych niezbędnych w pracy. Dodatkowo nie chcecie robić wszystkiego za pomocą oprogramowania firm zewnętrznych i gromadzić dane na ich serwerach. Macie Państwo dostęp do aplikacji MS Access zawartej w pakiecie Office. Skorzystajcie, więc z naszych warsztatów.

Zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Centrum i do skorzystania z proponowanych przez nas zajęć. Koszt 16 godzinnych warsztatów to tylko 15 zł. Terminy warsztatów będą ustalane w miarę napływu zgłoszeń (kart zgłoszeń). Więcej informacji na temat planowanych warsztatów można uzyskać w siedzibie Obserwatorium Ryku Pracy dla Edukacji w ŁCDNiKP (ul. Kopcińskiego 29, pok. 308, III piętro) lub pod numerem telefonu 678-33-78 wew. 357 oraz mailowo pod adresami: jtokarski@wckp.lodz.pl, obserwatorium@wckp.lodz.pl.

Opracował: 
Jarosław Tokarski
Specjalista ds. programowania i zarządzania informacją statystyczno-analityczną