OBSERWATORIUM RYNKU PRACY DLA EDUKACJI NA XIX ŁÓDZKICH TARGACH EDUKACYJNYCH

Szybka informacja nr 185 z dnia 2016-02-29
Obserwatorium Rynku Pracy dla Edukacji
rok szkolny 2015/2016

Informujemy, że w ramach XIX Łódzkich Targów Edukacyjnych, które odbędą się w Łodzi w dniach 17-18 marca 2016 roku, Obserwatorium Rynku Pracy dla Edukacji Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego zorganizuje Punkt Konsultacyjny na stoisku ŁCDNiKP.

Na tym stoisku będą prezentowane najnowsze wyniki badań rynku pracy przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnych oraz publikacje i raporty z prac analityczno-badawczych. Dostępne będą również materiały informacyjno-promocyjne ORPdE.

Istotną częścią stoiska będzie punkt konsultacji, w ramach którego dyżurujący pracownicy Obserwatorium w indywidualnej rozmowie z uczniem, rodzicem bądź nauczycielem/dyrektorem szkoły udzielać będą szczegółowych informacji na temat rynku pracy i jego potrzeb. Informacje udzielane przez pracowników ORPdE, dotyczyć będą różnych obszarów regionalnego rynku pracy, branż rozwojowych w województwie łódzkim, zawodów przyszłości, a także obecnego i prognozowanego zapotrzebowania na zawody i kwalifikacje. Możliwe będzie uzyskanie informacji i wskazówek, co do np. wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

Punkt będzie czynny przez cały czas trwania Targów tj. 17 i 18 marca 2016 roku w godzinach dostępnych dla zwiedzających.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska zarówno uczniów jak i rodziców, dyrektorów i nauczycieli wszystkich typów szkół, pracodawców, przedstawicieli samorządów, a także wszystkie osoby zainteresowane problematyką rynku pracy i edukacji.

Dodatkowo 18 marca 2016 roku  o godz. 1300 zapraszamy na prezentację dydaktyczną pt „Zapotrzebowanie na zawody i kwalifikacje w regionie łódzkim w świetle aktualnych wyników badań ORPdE” prowadzoną przez panią Annę Gębarowska – Matusiak, specjalistę ds. statystyki i analiz z Obserwatorium (sala konferencyjna B - teren Targów). Do uczestnictwa w spotkaniu zapraszamy grupy uczniów wraz z opiekunami jak i osoby indywidualne. W przypadku grup prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa w spotkaniu wraz z podaniem szkoły i liczebności osób mailowo: amatusiak@wckp.lodz.pl lub telefonicznie: (42) 678‑33‑78 wew. 357. Zgłoszenia należy przesłać najpóźniej do 14 marca 2016r.

Opracował: 
Jarosław Tokarski
Specjalista ds. programowania i zarządzania informacją statystyczno-analityczną