Branża budowlana w regionie łódzkim

Raport przedstawia zebrane wyniki badania „Kształcenie i rynek pracy sektora budowlanego w regionie łódzkim”, zrealizowanego przez Obserwatorium Rynku Pracy dla Edukacji działające w strukturach ŁCDNiKP we współpracy z Urzędem Statystycznym w Łodzi.

Głównym celem badania było określenie aktualnej sytuacji branży budowlanej w Łodzi i w regionie łódzkim oraz potrzeby kształcenia w zawodach związanych z analizowaną sekcją działalności. W prezentowanym opracowaniu przedstawiamy:

• stan szkolnictwa zawodowego w wyodrębnionych zawodach na terenie Łodzi i okolic,
  • charakterystykę wybranych zawodów, programów kształcenia oraz uzyskanych uprawnień i ukształtowanych umiejętności,
  • stopień przygotowania absolwentów szkół zawodowych kształcących w analizowanej branży do wejścia na rynek pracy,
  • rozmiar i strukturę popytu na pracowników z tego obszaru na łódzkim i wojewódzkim rynku pracy,
  • kompetencje zawodowe i społeczne oczekiwane przez pracodawców branży budowlanej.

Publikację kierujemy do przyszłych uczestników rynku pracy – uczniów oraz absolwentów szkół i ich rodziców, jak również do dyrektorów i nauczycieli wszystkich typów szkół, doradców zawodowych, instytucji i osób kształtujących lokalną politykę edukacyjną.

Raport dostępny jest w wersji drukowanej w Wydawnictwie Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz w wersji elektronicznej w e-bibliotece ORPdE (http://orpde.wckp.lodz.pl/bibliotekaorpde).

Zachęcamy również do odwiedzenia strony projektu: Kształcenie i rynek pracy sektora budowlanego w regionie łódzkim oraz obejrzenia relacji ze spotkania podsumowującego projekt: Studio TV ŁCDNiKP - Rynek Pracy

Autor:
Anna Gębarowska-Matusiak, Anna Gierlich, Klaudia Hyska-Frede, Jadwiga Kaczmarska-Krawczak, Izabela Kaleta, Katarzyna Szkopiecka, Jarosław Tokarski
Rok wydania:
2 023r.