Analiza internetowych i prasowych ofert pracy, marzec – kwiecień 2010

Publikacja jest trzecim opracowaniem zawierającym wyniki analiz, których celem jest określenie najbardziej pożądanych przez pracodawców kompetencji przyszłych pracowników oraz sprawdzenie częstotliwości występowania ogłoszeń o rekrutacji na określone stanowiska w poszczególnych sektorach i branżach gospodarki w województwie łódzkim.
Projekt badawczy, którego owocem jest niniejsza publikacja prowadzony był od listopada 2009 roku do kwietnia 2010 roku. Badanie podzielone było na trzy części, a każdą z nich podsumowywał raport odnoszący się do dwóch miesięcy analizy. Celem projektu było prowadzenie ustawicznego monitoringu ofert pracy zamieszczanych w portalu internetowym pracuj.pl oraz w Gazecie Praca, czyli poniedziałkowym dodatku do papierowego wydania Gazety Wyborczej. Niniejsze opracowanie, zawiera szczegółowe wyniki dotyczące marca i kwietnia 2010 roku oraz odniesienie porównawcze do wcześniejszych raportów, co pozwala na bieżąco ukazywać kierunki i prawidłowości występujące na regionalnym rynku pracy.
Opracowanie „Analiza internetowych i prasowych ofert pracy, marzec - kwiecień 2010”, podobnie jak pozostałe publikacje Obserwatorium Rynku Pracy dla Edukacji, adresowane jest do dyrektorów i  nauczycieli wdrażających zmiany w szkolnym systemie kształcenia zawodowego, uczniów i rodziców, a  także do wszystkich osób zainteresowanych uaktualnieniem wiedzy na temat potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy.

Autor:
Leszek Kuras (redakcja i koordynacja: Elżbieta Ciepucha)
Rok wydania:
2 010r.