WARSZTATY – Oferta Obserwatorium Rynku Pracy dla Edukacji

Szybka informacja nr 73 z dnia 2012-10-08
rok szkolny 2012/2013

(1) BAZA DANYCH MS ACCESS - narzędzie łatwego zbierania i magazynowania danych
(2) ELEKTRONICZNA BIBLIOTEKA ZASOBÓW INFORMACYJNYCH ORPdE - narzędzie wspomagające wnioskowanie o kierunkach zmian na lokalnym rynku pracy

Pragniemy poinformować, że w roku szkolnym 2012/2013 Obserwatorium Rynku Pracy dla Edukacji będzie organizatorem warsztatów dla nauczycieli, dyrektorów, pracowników administracji szkolnej oraz innych osób z obszaru edukacji zainteresowanych doskonalenie kwalifikacji z zakresu możliwości programu MS Access i jego wykorzystania w codziennej pracy (na wybranym stanowisku pracy), jak również wykorzystania baz elektronicznej biblioteki zasobów informacyjnych ORPdE.

Tematyka zajęć obejmować będzie podstawowe zagadnienia z zakresu baz danych oraz obsługi programu MS Access. Zostaną wskazane praktyczne możliwości wykorzystania baz danych i zastosowania praktycznego pozyskanej z tego obszaru wiedzy. Do uczestnictwa w zajęciach wymagana jest tylko podstawowa znajomość zagadnień obsługi komputera, dzięki przyjaznemu dla użytkownika środowisku MS Access.

W ramach przeprowadzonych warsztatów uczestnicy ukształtują między innymi umiejętności:

• tworzenia tabel, kwerend i raportów niezależnie od stopnia złożoności bazy danych,
  • korzystania z informacji zawartych w bazach elektronicznej biblioteki zasobów informacyjnych ORPdE za pomocą formularzy,
  • uzyskiwania „odpowiedzi” od bazy danych na szczegółowe, zindywidualizowane pytania za pomocą kwerend.

Wszystkie zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą edukacyjną Centrum i do skorzystania z proponowanych przez nas zajęć. Koszt 16 godzinnych warsztatów to tylko 15 zł. Terminy warsztatów będą ustalane w miarę napływu zgłoszeń (karta zgłoszenia w załączeniu). Więcej informacji na temat planowanych warsztatów można uzyskać w siedzibie Obserwatorium Ryku Pracy dla Edukacji w ŁCDNiKP (ul. Kopcińskiego 29, pok. 308, III piętro) lub pod numerem telefonu 678-33-78 wew. 357 oraz mailowo pod adresami: jtokarski@wckp.lodz.pl, obserwatorium@wckp.lodz.pl. Poniżej zamieszczamy kartę zgłoszenia na warsztaty.

Jarosław Tokarski
Specjalista ds. programowania i zarządzania informacją statystyczno-analityczną